Суббота, 23.11.2024, 21:10
foff4ik.at.ua
foFF4ik online
персональный сайт
Г л а в н а я Регистрация Вход
VK Facebook Instagram YouTube Panoramio Last.FM Twitter              Wikimapia Полтава Навигатор Google Maps Яндекс Карты Open Street Map              Oriflame Полтавська гімназія 9 Фізика Медіа Крыши Полтавы RMF.FM
ПРИГЛАШАЮ К СОТРУДНИЧЕСТВУ ВЛАДЕЛЬЦЕВ ИНТЕРЕСНЫХ БЛОГОВ И САЙТОВ ДЛЯ ОБМЕНА РЕКЛАМНЫМИ БАННЕРАМИ И ССЫЛКАМИ
Приветствую Вас, Гость · RSS        
 Блог
Главная » 2013 » Январь » 9 » У селі Ралівка на Львівщині запрацювала перша сонячна електростанція
20:44
У селі Ралівка на Львівщині запрацювала перша сонячна електростанція
сонячна електростанція Ралівка Львівщина

Перша в Західній Україні сонячна електростанція запрацювала у селі Ралівка біля Самбора.

3888 сонячних елементів (потужністю 1,1 МВт) акумулюють енергію Сонця, видаючи в енергетичну систему до 600 кВт електроенергії. Цієї кількості електрики вистачить для того, щоб освітити Ралівку, а це 1200 дворів і 27 чотириповерхових будинків (4500 осіб). Зрештою, йдеться також про екологічність отриманої електроенергії, що вигідно відрізняє її від інших традиційних способів (спалювання вугілля, мазуту) отримання.



Взялася за будівництво сонячної станції ТзОВ «Еко-Оптіма», працівники якої спільно із чеськими партнерами встановили обладнання, погодили відведення земель. Відтак обслуговує станцію ТзОВ «Самбірська сонячна станція». І це тільки перший крок, який стане своєрідною революцією в енергетичній галузі регіону. Адже запрацювала лише перша черга сонячної станції, потужність якої доведуть до майже десяти мегават, а це один мільйон кіловат екологічно чистої електроенергії.



Для інвестора, який реалізує цей проект, справа, звичайно, прибуткова. Та справа навіть не в грошах. Чи можна порівняти екологічний зиск від отримання сонячної енергії. Благо, це зрозуміла місцева влада, яка відгукнулася на пропозицію інвестора віддати в оренду резервні землі для облаштування сонячної станції. Зрештою, сільська рада Ралівки отримує щорічно 230 тис грн за оренду земель.



«Місцева влада створила для інвестора сприятливе середовище, зазначив депутат Львівської облради та голова постійної комісії з паливно-енергетичного комплексу Тарас Федак. – Без такого сприяння не вдалося б так швидко реалізувати першу частину цього унікального проекту. Схожі спроби робилися і в інших регіонах області. На жаль, не знайшлося підтримки в Сокалі, де також планувалося на землях колишнього підприємства запустити аналогічну станцію. Але, переконаний, що майбутнє - за альтернативними джерелами енергії.

Слова подяки висловив місцевій владі і директор «Самбірської сонячної станції» Максим Козицький, який пообіцяв розвивати цей напрямок енергетичного бізнесу. До речі, аналогічна станція запрацювала влітку в Ужгороді, 100-мегаватна сонячна станція, найпотужніша у Європі, працює в Криму.



Але для України це лише перші інновації в енергетиці. У той час як у Європі, зокрема Німеччині та Чехії сонячні станції монтують з вигодою для себе вже приватні особи на своїх будинках чи малих господарствах. Вже через рік, за словами президента Асоціації «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини» Ярослава Шпака, зможуть ставити сонячні батареї в Україні і приватні господарства. Цьому сприятиме законодавство. Адже з 2014 року спрощується процедура встановлення сонячних електростанцій для фізичних осіб.


Джерело: Вголос

Категория: Физика · Добавил: foFF4ik · Просмотров: 1137 · Рейтинг: 5.0/4
Теги: енергія, електростанція, сонячна
" – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – "
ВЕРНУТЬСЯ НАЗАД В БЛОГ
" – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – "

" – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – "
Всего комментариев: 0  
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
" – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – "
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz
© foFF4ik 2012-2013